Zdrada w związku

Czy wiesz co można nazwać zdradą i od którego momentu się ona zaczyna? Kochasz swoją partnerkę (partnera), ale w twoich fantazjach pojawiają się też inne osoby? Nic złego nie robisz, jednak czujesz się trochę winny. Czy flirt jest tylko nieszkodliwą zabawą, czy platonicznym cudzołóstwem.?

Symptomy zdrady kobiety i symptomy zdrady mężczyzny opisujemy w odrębnych artykułach na serwisie.

W świecie uczuć

Czy wiesz, co można nazwać zdradą i od którego momentu się zaczyna? Słownik niewiele tu wyjaśnia. Pod hasłem zdrada - czytamy, że jest to nie dochowanie wierności małżeńskiej. Zdrada nie polega tylko na pójściu z kimś do łóżka. Ważne jest to, co tam znajdujemy. Czy skoro czuję się dobrze, a nawet lepiej z inną osobą, staję się winna (winny), to znaczy, że zdradziłam (zdradziłem)? Czy może coś być, kiedy flirt przestaje się mieścić między nami i czy ukrywa się w kategoriach nieszkodliwej zabawy, aż do chwili, kiedy staje się aktem nielojalności?

Być może w zdradzie nie chodzi tylko o seks. Romans to nie tylko potajemne schadzki w wynajętych pokojach. W gruncie rzeczy dochodzimy do wniosku, że może go w końcu zastąpić. W niektórych przypadkach nie jest to złe wyjście. Czy zdradę można wybaczyć? Myślę, że tego nie da się jednoznacznie określić. Różni ludzie, różnie reagują i czują. Kobiety raczej nie zapominają zdrady, chyba, że "miłość Ci wszystko wybaczy", jak brzmią słowa piosenki. A mężczyźni? Oni zdradę traktują jako cios w swoje ego i męskość. Ale czasami wybaczają...

Granice niewierności

Na pytanie dlaczego dopuszczamy się niewierności trudno odpowiedzieć. Jest wiele przyczyn. Zdradzamy, bo czujemy potrzebę bycia kochanym i pożądanym, a nasz aktualny partner (partnerka) tego nie okazuje. Sama ciekawość doznań seksualnych z kimś innym może przyczynić się do niewierności. Inną grupą osób podatnych na zdradę, są ludzie, którzy przez całe życie poszukują doskonałego kochanka. Nigdy nie są wierni, gdyż stale mają nadzieję, że trafi się coś lepszego od tego, co mają. W poważną przygodę miłosną człowiek prawie zawsze angażuje się świadomie, nawet jeżeli sam siebie przekona, że było to całkowicie spontaniczne i nieoczekiwane. Nawiązujesz romans, ponieważ twój stały związek nie daje ci pełnej satysfakcji i masz nadzieję, że właśnie ta przygoda stworzy Ci możliwość zaspokojenia nie spełnionych potrzeb seksualnych. Z drugiej strony, przypadkowe przygody są czasem efektem sprzyjającej okazji, któreś z was wyjechało, jesteś sam i przypadkiem spotkałeś kogoś pociągającego, interesującego. Myślę, że tego rodzaju zdrada nie jest symptomem jakichś kłopotów w waszym związku. Po prostu - okazja czyni złodzieja.

Jeśli kiedyś w twoim życiu pojawi się wątek zdrady, może warto wtedy przyjrzeć się swojemu związkowi. Skoro jeden z partnerów ucieka się do niewierności, znaczy, że tak naprawdę nie kochał lub nie czerpie satysfakcji i szczęścia z waszej miłości.

Pewien psycholog mawia, że poczucie winy to zawsze jakiś sygnał. Gdy je odczuwamy, warto się zastanowić dlaczego. To nas chroni przed niezauważalnym dla nas samych zejściem na manowce zdrady. Jednak w realnym życiu człowiek zwykle musi się borykać z całym swoim erotycznym "ja", ze wszystkimi zwariowanymi fantazjami i pokusami. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, najpewniej zaprzecza własnej seksualności.

W ramach usługi oferujemy:

 • wywiad przedmałżeński:

Gwałtowny rozwój cywilizacyjny, zmiany sposobu i trybu życia powodują, że coraz więcej z nas staje przed problemem sprawdzenia przyszłego partnera. Życie codzienne potwierdza, iż bardzo często wstępujący w związek małżeński są wprowadzani w błąd, okłamywani co do faktów z ich życia przez partnera. Zdarza się, iż zarówno mężczyźni jak i kobiety w celu uzyskania korzyści majątkowych od przyszłych partnerów zatajają swój stan rodzinny, liczbę wcześniejszych partnerów, kontakty z marginesem społecznym, wykształcenie, zatrudnienie, dochód, majątek czy kompromitujące informacje.
Nasze Biuro wychodząc naprzeciw klientom, zwłaszcza tym, którzy nie mają możliwości sprawdzenia prawdomówności partnerów przygotowała ofertę celem której jest zebranie informacji o przyszłym partnerze, w szczególności ustaleniu:

 • miejsce pobytu lub zamieszkania,
 • rozkładu dnia,
 • kontakty towarzyskie, zawodowe, rodzinne,
 • kontakty o charakterze niejawnym i nieformalnym,
 • historię zatrudnienia,
 • stan majątkowy,
 • stan rodzinny (obecny i w przeszłości, w tym czy rodzice wzięli rozwód),
 • prowadzona działalność gospodarcza
 • sprawdzenie wierności.

 

 • wywiad małżeński:

Jak Sprawdzić wierność partnera? Najprostszym sposobem jest jego obserwacja w codziennym życiu.

Statystyki sądowe i prowadzone badania naukowe wykazują, że spośród wszystkich zawartych w latach 2004-2006 małżeństw co czwarte kończy się rozwodem. Gwałtowny rozwój społeczeństwa i zmiany warunków funkcjonowania małżeństw, przy zmianie trybu życia i czynników ekonomicznych prowadzi do dalszego wzrostu tej liczby.
W trakcie spraw rozwodowych okazuje się, że codzienne życie jest inne niż obraz przedstawiany na sali sądowej z życia małżonków
Mankamentem w przypadku spraw rozwodowych jest brak profesjonalnie przygotowanego materiału dowodowego, a co za tym idzie, często niekorzystne rozstrzygnięcie dla strony. Warto o tym pomyśleć na etapie przygotowywania pozwu o rozwód. Nie bez znaczenia jest fakt, że na końcową decyzję sądu w sprawach majątkowych czy rodzinnych ma orzeczenie o winie za rozpad pożycia małżeńskiego.
W takiej sytuacji Biuro korzysta ze swoich prawników i detektywów oferując swoim klientom w pełni profesjonalny zestaw usług detektywistycznych zmierzających do wykazania trwałego i zupełnego rozkładu pozycia małżeńskiego, zdrady, naruszenia norm życia małżeńskiego i moralnego przez małżonków (partnerów) swoich klientów.
Oferujemy zebranie rzetelnych informacji na ten temat i właściwego jego udokumentowania tak by przed sądem prawnik strony przeciwnej nie podważył ich autentyczności. Jeżeli istnieje taka potrzeba detektywi potwierdzają przed sądem poczynione ustalenia w charakterze świadka. W niektórych sprawach ten element jest niezwykle istotny bo strona przeciwna wszelkimi sposobami stara się wykazać coś przeciwnego.
Jeżeli istnieje taka potrzeba jesteśmy w stanie włączyć do sprawy biegłych i zlecić np badanie DNA z śladów biologicznych na odzieży, bieliźnie czy pościeli świadczonych o zdradzie, czy też sprawdzić prawdziwość wyjaśnień partnera/partnerki na podstawie badań poligraficznych (wariografu). Na podstawie tych śladów można zidentyfikować osoby które je pozostawiły. Możemy ustalić czy partner w trakcie związku nie uznał dziecka za swoje spoza związku.
Więcej na ten temat w dziale Badania DNA i inne. Najczęściej zanim się zorientujesz w symptomach zdrady mija długi czas. W tym czasie Twój partner zachowuje się inaczej niż wcześniej, jest bardziej skryty, nieobecny, nerwowy i wygląda jakby żył w innym świecie. Bywa złośliwy, uszczypliwy, stwarza powody do kłótni. Przyglądaj się mu i miej oczy szeroko otwarte. Prędzej czy później zauważysz więcej symptomów zdrady, bo kłamstwo ma krótkie nogi! Ważne by swoje spostrzeżenia notować precyzyjnie opisując je np w specjalnym zeszycie. Przy rozwodzie na pewno przyda sie i będzie żródłem do wyszukania dowodów, a Ty będziesz inaczej odbierana przez Sąd jako konkretny świadek. Ważne by ten zeszyt nie wpadł przypadkowo w ręce partnera / partnerki. Nie naeży przeceniać roli detektywów w sprawach rozwodowych!