Kobiety też zdradzają. Co ich do tego zachęca?

Kiedy ona wybiera innego...Kobiety też zdradzają! Nie jest tylko tak, że wszyscy faceci to świnie. Choć z drugiej strony, gdyby nie byli, to kobiety nie musiałyby ich zdradzać. Dlatego publikujemy dziś poradnik dla facetów: "Jak rozpoznać, że partnerka nie jest już ich, ale kogoś innego". Tak naprawdę to jest informacja dla mężczyzn, by zrozumieli, o co kobietom w życiu chodzi.

Kiedy kobieta jest najbardziej podatna na romantyczną przygodę?

Najczęściej w wieku 30 - 40 lat. Wtedy kobiety są najbardziej pewne siebie, świadome swoich potrzeb i jeśli partner ich nie zaspokaja - po prostu wybierają innego. Najczęściej są to związki, w których on jest albo zajęty praca (pracoholik), albo egoistą, przekonanym o własnej nieomylności. Nie potrafi rozmawiać i słuchać, ignoruje, krytykuje, poucza, itp.

Czy są to zwykle jednorazowe skoki w bok?

Rzadziej jest to romans jednej nocy, częściej - mniej lub bardziej - zaawansowany związek, w którym ona snuje plany na przyszłość. Może także utrzymywać znajomości internetowe (wirtualne), które są relacjami platonicznymi. Choć nie ma reguły, bo czasy się zmieniają. Nowe pokolenie kobiet - egoistek, nastawionych do życia konsumpcyjnie, coraz częściej zdradza, aby poczuć dreszczyk emocji, smak zakazanego owocu, lub żeby poczuć władzę nad mężczyznami. Cześć kobiet decyduje się na jednorazowy "skok w bok", by podnieść swoją samoocenę i się dowartościować.
Wiele kobiet zdradza także, bo nie potrafi powiedzieć parterowi o swoich potrzebach emocjonalnych czy seksualnych, których on nie zaspokaja.

Czy zdrada kobiety jest niebezpieczna dla jej stałego związku?

Najczęściej tak, ponieważ kobiety częściej niż mężczyźni zakochują się. Gdy zdradzają, idealizują nowego partnera, wyobrażając sobie, że będzie lepszy od obecnego. W niewielkim procencie zdrada potrafi wzmocnić związek, np. uświadamia kobiecie, jak wiele znaczy dla niej mąż (gdy spadają różowe okulary romansu), wtedy zaczyna o niego walczyć.

Jak powinien zachować się mężczyzna, który odkryje, że jego partnerka ma romans?

Nie można zaplanować zachowania w afekcie, bo przecież odkrycie zdrady wzbudza zwykle silne emocje. Reakcja zależy od temperamentu. Niektórzy wrzeszczą i wymierzają sprawiedliwość, bijąc żonę lub jej kochanka. Inni płaczą lub mają myśli samodestrukcyjne.
Najlepiej najpierw potwierdzić przypuszczenia i zapytać wprost. Potem poznać motywy romansu, choćby po to, by uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości (z tą samą lub inną partnerką). Pomoże to mężczyźnie lepiej zrozumieć kobiecą psychikę, co jest bardzo ważne w sytuacji, gdy chce jej wybaczyć i zostać z nią.
Ale to wymaga szczerej rozmowy. Najlepiej jest przeprowadzić ją zaraz po opadnięciu emocji. Najgorsze jest snucie domysłów, oskarżanie czy użalanie się nad sobą. To pomaga doraźnie. Warto pamiętać, że wina za zdradę leży zwykle po stronie obojga partnerów.

Co skłania kobietę do skoku w bok? Jak rozpoznać zdradę?

Kobiety rzadziej od mężczyzn zdradzają z nudy, fanaberii, czy burzy hormonów. Najczęściej dopiero wówczas, gdy w związku coś szwankuje. A dokładniej - PARTNER.

Poznaj symptomy zdrady kobiety...