Symptomy zdrady kobiety

Dlaczego kobiety zdradzają? Co ich do tego zachęca?

Widzi we mnie żonę, nie widzi kobiety. Minęło parę lat. Przestała być dla niego atrakcyjna lub co najmniej przestał jej to okazywać. Coraz częściej podkreśla walory innych kobiet. Ona odnosi wrażenie, że traktuje ją mniej więcej jak ulubiony fotel. Nie dostrzega, że zmieniła kolor włosów (a jeśli już to pyta ile kosztował fryzjer), nie czuje zapachu nowych perfum. Czuje się nieważna, brzydka, zaniedbana.

Sytuacja nieznośna, zważywszy, że wiele kobiet buduje poczucie własnej wartości na atrakcyjności dla mężczyzn. Jeżeli wtedy pojawi się ktoś, kto dostrzeże w niej oprócz cudzej żony interesującą kobietę - zdrada jest o krok.

Potrzebuję ciepła. Jego brak to najczęstsza przyczyna kobiecej niewierności. Dobry partner to ten, który ofiarowuje akceptację, ciepło, jest oparciem w trudnym dniu. Większość kobiet lubi ponarzekać, poskarżyć się (zupełnie nie ważne na co) tylko po to by partner przytulił, pocałował, zareagował ciepłym gestem, a nie rzeczowa radą "zmień pracę". Romans kobiety w potrzebie może zacząć się od poszukiwania przyjaciela. Kogoś, kto zrozumie, wysłucha i będzie adorował. Seks przyjdzie później i będzie tylko uzupełnieniem.

Ciekawe, jak jest z innymi. Motyw ważny dla kobiet, które wcześnie wyszły za mąż. Jeśli spór wyobrażeń o szczęśliwym małżeństwie z rzeczywistością wypadła blado, pytanie: "Jak by to było z innym" pojawia się szybko. A uzyskanie odpowiedzi może być pokusą nie do pogodzenia.

Jak ty mnie, tak ja tobie. Niektórzy (także mężczyźni) skłonni są reagować zdradą na niewierność partnera. Jest to zwykle reakcja silnie emocjonalna. Akt zdrady służy rozładowaniu gniewu i jest rodzajem odwetu. ("No, teraz jesteśmy kwita"). Poczucie, że partner cierpi tak samo, powoduje ukojenie własnego bólu. Zdrada jako zemsta nie jest wyłącznie damską domeną. "Wierzyłem, że jesteś wyjątkowa, tymczasem wszystkie jesteście takie same" - mówią zdradzeni mężczyźni. Taka postawa wiąże się z utratą zaufania i wiary w sens bycia razem. Zemsta potrafi nakręcić spiralą walki i wyzwolić wrogość, która szybko zniszczy związek.


zdrada kobiety

Symptony (oznaki, objawy) zdrady kobiety:

 1. Wygląda inaczej.
  Bardziej zaczęła dbać o siebie. Zmieniła swoją garderobę. Częściej chodzi do fryzjera i kosmetyczki.
 2. Spoważniała.
  Kiedyś rozśmieszałeś ją czymkolwiek. Teraz każdy twój żart kwituje pobłażliwym uśmieszkiem.
 3. Unika kontaktów seksualnych z Tobą.
  Kiedyś była czuła i oczekiwała tego samego od Ciebie a w tej chwili unika okazywania czułości i nie oczekuje tego również od Ciebie .
 4. Oznajmia Ci, że poznała nowych przyjaciół.
  Po dłuższych rozmowach okazuje się, że z grupy przyjaciół okazuje szczególne zainteresowanie jednemu mężczyźnie .
 5. Spędza znacznie więcej czasu poza domem niż dotychczas.
  Tłumacząc to zaległościami w pracy zawodowej.
 6. Kiedyś była zazdrosna o inne kobiety a teraz uśmiecha się życzliwie gdy oglądasz się za innymi kobietami na ulicy.
 7. Patrzy na ciebie z litością, wytyka Tobie wszystkie błędy.
 8. Daje Tobie do zrozumienia, że nie jesteś jedynym mężczyzną na tym świecie.
 9. Dostaje dziwne SMS-y, ukrywa rozmowy telefoniczne.
  Zawsze otwarcie rozmawiała przy Tobie z przyjaciółkami przez telefon a teraz wychodzi tłumacząc, że przyjaciółki mają problemy a Ty nie możesz o tym słuchać.